Bodrum Londra’da marka oldu

Türkiye’nin turizm pastasındaki payını güçlendirmeyi hedefleyen Bodrum, 8-11 Kasım tarihleri arasında WTM Londra Dünya Turizm Fuarında 52 metrekare özel standıyla uluslararası turizm markaları arasına girdi.

Tatil için Bodrum’u tercih eden turistlerin yüzde 47’sini İngilizlerin oluşturduğuna dikkat çeken Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, “Bu fuar ile turizm pastasındaki payımız güçlenecek. Bu çalışmaların meyvelerini en kısa sürede toplayacağız” dedi. Fuarda, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Gümüşlük Belediyesi, Bodrum Otelciler Derneği ve Bodrumlu turizmcilerin tanıtım çalışmalarını yürüttüğü anlatan Mehmet Kocadon, şu değerlendirmeyi yaptı: “Fuarda Bodrum ilk defa kendi markası altında ve özel standında kendini tanıtma şansı buldu. Bodrum için artık Bakanlık standında kendimize 2 metrekare masalarda tanıtma günleri geride kaldı. Bodrum uluslarası bir markadır ve biz çalışmalarımızla bunu tüm dünyaya duyurmaya devam edeceğiz. ”

300 milyon dolar gelir

Mehmet Kocadon, Bodrum turizm pazarının yüzde 47’sini İngiliz piyasasının oluşturduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Her yıl 300 milyon dolar gelir edilen bu pazardan daha fazla pay alabilmek ve yüksek nitelikte turist çekebilmek için yoğun çaba harcıyoruz.”

100 bin ziyaretçi

10 otel ve Turizm Bakanlığı desteğiyle bu yıl Londra Dünya Turizm Fuarına kendi özel standında ve kendi markası altında katılım gerçekleştirdiklerini söyleyen Mehmet Kocadon, “5 bin fuar katılımcısı, 100 binin üzerindeki ziyaretçi sayısı, 2 bin 800 uluslararası medya mensubunun izlediği dünyanın en büyük turizm fuarı olan WTM London, dünya turizminin nabzının attığı yer konumunda” diye konuştu.

Bodrum’u 3D filmle tanıtıyor

FUAR süresince Bodrum standında 3D Bodrum film gösterimi yapacaklarını vurgulayan Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon, “Bodrum’u tanıtıcı broşür, CD ve hediyelik eşya dağıtımı yapılacak. Ayrıca bir piyango çekilişi ile kazanan fuar ziyaretçilerine Bodrum tatili hediye edilecek. Özellikle İngiliz katılımcılar Bodrum standına büyük bir merakla takip ediyor. Bu fuarda yer almak Bodrum için çok önemli bir fırsat” dedi.

[fbcomments]