İngiltere’de Türk iş yerleri krizde can çekişiyor

Kriz + buyuk marketlerin ara sokaklara dahi yavas yavas sube acmalari kucuk esnafi daha zor duruma dusuruyor. ilgili haber ;

İngiliz ekonomisine büyük katkısı olan başkent Londra’daki Türk işletmeler, yaşanan krizden nasibini alıyor. İşletmelerimizden her gün bir yenisinin ekonomik kriz nedeniyle kepenklerini  indirdiği günümüzde gidişat kaygı verici.

Sorunlar

Türk işletmelerin  sorunlarının başında  trafik sıkışıklığı, park sorunu , müşterilerin Türk iş yerlerine gelmemesinde ilk sıralarda yer alıyor. Hayatta kalmak için mücadele eden işletmelerimizin varlığı park ve trafik sorunun yanısıra ayrıca Tesco, Sainsbury gibi büyük süpermarket zincirlerinin  pazardaki üstünlüğü nedeniyle de  tehlikede.

40 yıllık efsanevi Çamlık Market kapandı
1970 yılından beri Green Lanes üzerinde bulunan 40 yıllık Çamlık Market, krizden nasibini alan işletmelerimizden  bir tanesi.  Yaklaşık yarım asırlık iş yerini kriz nedeniyle kapatmak zorunda kalan market yetkilisi Mehmet Koray, artık rekabet edemediklerini, park ve trafik sorunlarıyla uğraşamadıklarını ve tüm bu nedenlerle  müşteri kaybettiklerini söyleyerek  marketi kapatmak zorunda kaldıklarını ifafe etti.

avrupa gazetesi

[fbcomments]