Londra’da Türk marketine silahlı soygun girişimi

Hariney, Green Lanes (Turnpike Lane) üzerinde faaliyet gösteren Rainbow Süpermarket’i soymak isteyen silahlı saldırgan, market çalışanı Aziz Özlü’yü (51) yaraladı.

Kuzey Londra’nın en işlek caddesi olan Green Lanes (Turnpike Lane) üzerinde uzun yıllardır faaliyet gösteren Rainbow Süpermarket’i soymak isteyen saldırgan, market çalışanı Aziz Özlü’yü (51) yaralayarak kaçtı. Saldırganın soygunu gerçekleştiremediği belirtildi.

Hacı Ülger yönetiminde, 24 saat faaliyet gösteren Türk marketindeki soygun girişimi, görgü tanıklarının ifadelerine göre şöyle gerçekleşti: Saat 01.45 sularında markete giren ve siyah olduğu belirtilen bir kişi elindeki silahı kasada bulunan Celal Acar adlı çalışana doğrultarak, kasadaki paraları vermesini istedi. Zaman zaman markete yardıma geldiği belirtirtilen ve olay anında da orada bulunan Aziz Özlü’nün (51) müdahelesi üzerine tetiğe dokunan soyguncu, Özlü’yü boynundan yaraladı. Aldığı yara nedeniyle aşırı kan kaybettiği bildirilen ve hastaneye kaldırılan Özlü’nün durumunun ağır olduğu ancak hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

[fbcomments]