Wimbledon’da bir Turk

Evet, tenis âleminin bir numaralı turnuvası bugün başlıyor. Tam 133 yıldır, Londra’nın güneybatısındaki Wimbledon Tenis Kulübü Kortları’nda düzenlenen organizasyonda, kadınlar, erkekler ve çiftler dalında çim kortun efendileri belirleniyor.

Marsel saat 15.30’da kortta

Bu yılki turnuvanın bizim için önemi ise ilk kez tek erkekler ana tablosunda bir Türk tenisçinin mücadele edecek olması. Marcel İlhan, bugün saat 15.30’da ilk turda Brezilyalı Marcos Daniel ile 17 numaralı kortta oynayacak. Kadın tenisçimiz İpek Şenoğlu ise çiftlerde İspanyol partneri Anabel Medina Garrigues ile Jelena Jankoviç-Chanelle Scheepers ikilisine karşı tur mücadelesi verecek. İpek Şenoğlu, geçen yıl çiftlerde 3. turda turnuvaya veda etmişti.

Bu yıl turnuvada kazanan erkek ve kadın sporculara birer milyon sterlin para ödülü verilecek. Toplamda ise 13 milyon 725 bin sterlin para ödülü dağıtılacak.

Vuvuzela getirmek yasak

Ayrıca İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 33 yıl aradan sonra Wimbledon’u ziyaret edecek. Kraliçe, 24 Haziran Perşembe günü turnuvayı izlemeye gelecek.

Öte yandan turnuvanın organizatörleri, vuvuzelaların kortlara alınmayacağını duyurdu. All England Kulübü Başkanı Ian Ritchie, “İzleyicilerden sporcuların dikkatini dağıtacak aletler getirmemelerini istedik. Kornalar ve vuvuzelalar kortlara alınmayacak. Mesajımız; bunları getirmeyin” dedi.

[fbcomments]