Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi Londra’da Açıldı

Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nin Açılışı, 09 Kasım 2010 Tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün Teşrifleriyle Gerçekleştirildi.Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, Türkçe Öğrenmek İsteyenlere Yönelik Türkçe Dil Kursları Düzenlemenin Yanısıra, Çeşitli Uluslararası Sanatsal, Kültürel Ve Bilimsel Faaliyetlere de Ev Sahipliği Yapacak.

Türkiye’yi, Türk dilini, kültürünü, sanatını ve tarihini tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla faaliyetlerde bulunan, bu alanlarda benzer kurum ve kuruluşlarla uluslararası kültürel işbirliği çalışmaları yapmakta olan Yunus Emre Enstitüsü’nün yeni Türk Kültür Merkezi, İngiltere’nin başkenti Londra’da açıldı.

Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nin açılışı, 09 Kasım 2010 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün teşrifleriyle gerçekleşti.

Bosna Hersek, Arnavutluk, Mısır, Makedonya ve Kazakistan’da açılarak faaliyetlerine başlayan Yunus Emre Türk Kültür Merkezlerinin Almanya, Fransa, Kosova, Suriye ve Rusya gibi çeşitli ülkelerde de açılması için çalışmalar devam ediyor.

Yunus Emre Türk Kültür Merkezlerinde Türkiye, Türk dili, kültürü, sanatı ve tarihi ile ilgilenen herkese hizmet veriliyor. Yürütülmekte olan Türkçe kursları ile Türkçe öğrenmek isteyenlere bu imkânın sağlanmasının yanı sıra o ülke ile dostluk ilişkilerinin pekiştirilmesi amacıyla resim ve fotoğraf sergileri, film gösterimleri, konferans ve seminerler gibi bilimsel ve kültürel etkinlikler de düzenleniyor.

[fbcomments]