Cinnet geçiren taksici teroru.12 ÖLÜ, 25 YARALI

İngiltere’nin kuzeybatısındaki Cumbria bölgesinde, cinnet geçiren bir taksi şoförü 12 kişiyi silahla öldürdü, 25 kişiyi ise çeşitli yerlerinden yaraladı.
Ülkenin kuzeybatısında bulunan Cumbria bölgesinin Whiteheaven ilçesinde taksi şoförlüğü yapan 52 yaşındaki Derric Bird, önceki gece tartıştığı 3 taksiciyi kafalarından silahla vurarak öldürdü.

Saldırının ardından aracına binerek kaçmaya başlayan ve aracının camından ateş etmeye devam eden Bird, Seascale ve Egremonti ilçelerinde toplam 12 kişinin ölümüne 25 kişinin de yaralanmasına neden oldu.

Olayın ardından taksi şoförü olduğu belirtilen şüpheliyi bir süre arayan polis, bölge sakinlerine evlerinden ve bulundukları yerlerden çıkmama uyarısı yaptı.

İngiliz polisi, daha sonra yaptığı açıklamada, olayla ilgili iki çocuk babası Derrick Bird’ün cesedini bulduğunu duyurdu. Polis, Bird’ün intihar ettiğini açıkladı.

1970’li yıllarda çekileren ve başrolünde Robert De Niro’nun oynadığı Hollywood yapımı filmi ‘Taxi Drıver’da bir takşi şöförünün tek kişilik şiddet olayları işlenmişti.

[fbcomments]