İngiltere kraliyet dügunune hazırlanıyor

BBC Turkce servisinin haberine gore:

İngiltere’de Kraliçe İkinci Elizabeth’in torunu Prens William uzun süredir birlikte olduğu Kate Middleton ile evleniyor.Sekiz yıl önce üniversitede tanışan çiftin nişanlandığı bugün resmen ilan edildi. Ancak nişan yüzüklerini aslında kendi aralarında geçen ay Kenya’da çıktıkları bir tatil sırasında takmış.Düğünün tarihi kesinleşmedi, ancak gelecek yıl bahar ya da yaz ayları hedefleniyor.

Her ikisi de 28 yaşında olan çift, düğünden sonra da Galler bölgesinin kuzeyinde, Prens Williams’ın Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne bağlı olarak görev yaptığı bölgede yaşayacak.Prens Charles’ın resmi ikametgahı Clarence House’tan yapılan açıklamada, “Prens William, Kraliçe ve diğer aile üyelerini haberdar etti. Ayrıca Bayan Middleton’ın babasından da kızıyla evlenmek için izin istedi.” denildi.Kraliçe’nin hem Prens hem de Kate Middleton için “son derece mutlu” olduğu açıklandı.

İngiliz tahtının ikinci sıradaki varisi olan Prens William, dünyanın en gözde bekarlarından biri olmasının yanı sıra Kraliyet ailesinin de en popüler isimlerinden birisi.Hatta kimi zaman, yönetimin Kraliçe Elizabeth’ten sonra babasını atlayarak kendisine geçmesi çağrıları ortaya atılıyor.Kamuoyunda sempati ile izlenen Kate Middleton ise, soylu değil ve kraliyet ailesinin az sayıdaki ‘avam’ gelininden biri olacak.

Çift okudukları İskoçya’daki St. Andrews Üniversitesi’nde ortak aldıkları bir sanat tarihi dersinde tanıştı. Daha sonra her ikisi de bir süre aynı öğrenci evinde kaldı. Prens William daha sonra coğrafya programına geçerken, Middleton sanat tarihi alanında mezun oldu.İlişkilerinin 2004 yılında İsviçre’de bir kayak tatilinde çekilen fotoğrafları ile duyulması ardından Middleton kısa sürede ülkenin en çok fotoğraflanan kadınları arasına girdi.Kraliyet yorumcusu Margaret Holder, evliliğin Prense istediği sıcak aile yaşamını sunabileceğini söylüyor.Holder, “Bence bu çok iyi ve başarılı bir evlilik olacak. Ayrıca monarşinin 21. yüzyılda devamlılığını sağlayacak. Bence Kate çok çağdaş, kolayca yakın hissedilebilen bir kişi.” diyor.

[fbcomments]