iPhone çılgınlığı Londra da sokaklara taştı

Amerikan teknoloji firması Apple’ın yeni nesil akıllı telefonu “iPhone 4” çılgınlığı bütün dünyayı sardı. Dün piyasaya çıkan iPhone 4’ü alabilmek için dünyanın dört bir yanında uzun kuyruklar oluştu. Tokya, Berlin, New York ilginç görüntüler yaşandı. Geceden sıraya giren iPhone meraklıları uyku tulumları ile sırada beklediler.

BAŞKA ÜLKELERDEN GELENLER OLDU

İngiltere’nin başkenti Londra’da de Apple şirketinin mağazası önünde yüzlerce kişi, sabahın erken saatlerinden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu. Sırada bekleyenler arasında yeni telefona sahip olmak için okuldaki sınavını kaçıranların yanı sıra, sırf telefon için Almanya’dan İngiltere’ye gelenler bile vardı.İngiltere’de yeni iPhone’u almak için internette önceden kayıt listesine isim yazdırmak gerekiyor. İngiltere’de iPhone 4’ün 16 GB kapasiteli olanı 499 sterline (yaklaşık 1,100 TL), 32 GB kapasitelisi de 599 sterline (yaklaşık 1,320 TL) satılıyor. İphone 1 milyonun üstünde ön sipariş aldı.

İLK İPHONE 4 DİMİTRİ MEDVEDEV’E

Bu arada Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, iPhone 4G’nin dünyada ilk resmi sahibi oldu. ABD’ye 5 günlük resmi ziyaret için bulunan Medvedev, Apple şirketini ziyaret etti. Medvedev’i karşılayan Apple Başkanı Stive Jobs, Rus lidere yeni İphone 4G cep telefonunu da tanıttı. Job’s telefona büyük ilgi gösteren Medvedev’e İphone 4G’yi hediye etti. Böylelikle daha dün satışı başlayan telefonun ilk resmi sahibi Medvedev’in olduğu belirtildi.

[fbcomments]