Londra alev alev yandi!

Londrada son zamanlarin en atesli ve gerilimli gunlerinden birisi yasandi. Tottenham bolgesinde polisin bir siyahi kisiyi (29 yasinda) oldurmesinin ardindan gerilen ortam yerini sokak catismalarina ve siddete birakti. 10larca dukkan yakildi ve talan edildi, polis araclari ve otobus yakildi. Helikopterler gece boyu bolgede ucus yapti. Trafik kapandi ve insanlar islerinden uzak kaldi. Gercekten gerek o bolgede gerekte civar bolgelerde yasayan Turk toplumundan insanlarda da panik soz konusu idi. Ayrica kulaktan kulaga gelen bilgilerde ertesi gun Enfield ve belkide Hackneyde de olaylarin sicraya bilecegi bilgiside (ki Enfield’da bir takim olaylar gelismis) insanlari panik hale getirmeye yetti.

Ilgili haber :

 

İngiltere’nin başkenti Londra, dün akşam tarihinin en büyük protesto eylemlerinden birine tanık oldu.

Hafta içinde bir kişinin polis tarafından vurularak ölmesinin ardından yaşanan gerginlik, dün akşam Londra’nın kuzeyinde geniş çaplı çatışmalara dönüştü. Olayların, polisin vurduğu gencin yakınları tarafından başlatıldığı belirtildi.

Protestocuların, arkadaşlarının öldürülmesi hakkında kendilerine gerekli açıklama yapılmamasına tepki gösterdiğine inanlılıyor.

[fbcomments]