Londrada sigortacilara Turk kiyagi

Gectigimiz gunlerde Londrada yasanan ve buyuk kucuk bir cok magaza/sirketin etkilendigi yagmalama olaylarindan sonra Turk halkinin bulundugu bolgelerin yani sira isyerlerinide korumus olmasi sigorta sirketlerine yapilmis bir kiyak oldu adeta. Olaylarin genellikle Turklerinde yasamayi tercih ettigi bolgelerde cikmasina ragmen en fazla zarar gormesi beklenirken en az zarari yine Turkler gordu.

 

ilgili haber ;

Müşterilerinin çoğu Türk olan “SMI Placings Limited” isimli sigorta şirketinin satış müdürü Selçuk Koç “Bu olaylar Türklerin yoğunlukta olduğu bölgelerde çıktı. Aslında en fazla zararı görmesi gereken Türkler, ama en az zararı Türkler gördü” dedi.

1200 müşterisinin yüzde 80’inin Türk olduğunu söyleyen Koç, müşterileri arasında çok büyük zarar gören olmadığını belirtti. “Bu olaylarda en az zararı görenler Türkler oldu” diyen Koç, Türk vatandaşlarının iş yerlerini koruduklarını söyledi. Koç, şöyle konuştu:

“Gerekirse ellerinde sopalarla, akrabalarını çağırdılar, olayların tam şiddetli olduğu zamanlarda dükkanlarına, sokaklarına, mahallelerine kimseyi sokmadılar. Ondan dolayı biz müşterilerimiz Türk olduğu için mutluyuz. Yağmacılar genelde kurumsal olarak çalışan şirketlere girdi. Zincirlere girdiler, çünkü kimse canını riske atmadı. Ama Türklere baktığınızda önce malları gelir, sonra canları gelir. Gerekirse canlarını malları uğruna verirler.”

-“Zararların karşılanması 6 ayı bulabilir”-

Londra’da yaşanan yağmalama ve kundaklama olaylarının “sıra dışı” olduğunu belirten Koç, devletin çok ciddi ihmali olduğunu, yağmalama olaylarında polisin müdahale etmeyerek, seyrettiğini savundu.

İngiltere Başbakanı David Cameron’ın sigortası olmayanların bile zararlarının karşılanacağını söylediğinin hatırlatılması üzerine Selçuk Koç, ne yapılacağının tam açıklanmadığını ancak şikayetler toplandıktan sonra İngiliz hükümetinin bütçe ayırarak zarar görenlere yardım edebileceğini kaydetti.

Yağmalama ve kundaklama olaylarında zararların tamamen karşılanmasının 6 ayı bulabileceğini belirten Koç, sigorta şirketlerinin büyük zarar gören ve kullanılamaz hale gelen mağazalardaki zararı tazmin etmelerinin yanı sıra iş yerinin günlük karını ve orada çalışanların maaşlarını da iş yeri yeniden açılana kadar ödediğini anlattı.

aksam

 

 

[fbcomments]