5. Anadolu Kultur Festivali Londra

2007 yilindan bu yana Londrada Turklerin yogunca yasiyor oldugu Hackney bolgesindeki Clissold Parkta duzenlenen Anatolian Cultural Fete (Anadolu Kultur Festivali)nin 5.si 11 haziranda yine Clissold Parkta yapilacaktir. Girisin ucretsiz olacagi festivale herkes davetlidir. Cesitli organizasyonlarla 7 gun boyunca guzel bir hafta gecirebilirsiniz.

Resmi aciklama ;

Anatolia Community Association (Anadolu Toplum Birliği) , 2006 yılında kurulmuş, İngiltere’de yaşayan Türk-İngiliz genç nesle Anadolu kültürünü anlatmak amacında faaliyetlerine devam eden bir sivil toplum kuruluşudur.

2007 yılından beri Anadolu Kültür Festival’ini (Summer Cultural Fete) organize etmektedir. Organize edildiği ilk yıldan itibaren İngiltere’nin en büyük Anadolu Kültür festivali olma özelliğindedir. Ayrıca İngiltere’de yapılan en uzun süreli festivaldir.

2007,2008,2009 ve 2010 yıllarında artan talebe paralel olarak festival yeni etkinliklerle daha da büyümüş ve İngiltere’de bir marka haline gelmiştir.

Bu sene 2011 yılında yedi dönümlük bir alan üzerine 35 farklı çadır ve standla kurulacak festivale geçen sene ellibin kişinin üzerinde bir katılım olmuştur.

Bu sene de sponsorlarımızın ve festival gönüllülerimizin katkıları ile daha farklı etkinliklerle karşınızda olacağız.

11-19 Haziran arası, Londra Clissold Park’da görüşmek temennisi ile…

Festival Organizasyon Komitesi
Anatolia Community Association Yönetim Kurulu

 

Gecen yil ki konumuz :

Londra Anadolu Kultur Festivali 2010 Basladi

[fbcomments]